Renk Kalibrasyonu


Kalibrasyon Dosyası İndir


Renk profili yükleme

Renk profilleri çoğunlukla sisteminize bir aygıt eklendiğinde yüklenir. Bu profillerin doğruluğu (çoğunlukla genel profiller veya hazır profiller olarak adlandırılır) üreticiden üreticiye farklılık gösterir. Ayrıca servis sağlayıcınızdan aygıt profilleri elde edebilir, profilleri Web'den yükleyebilir veya profesyonel profil oluşturma ekipmanı kullanarak özel profiller oluşturabilirsiniz.

  • Windows işletim sisteminde, profili sağ tıklatıp Profil Yükle'yi seçin. Diğer bir yöntem olarak profilleri WINDOWS\system32\spool\drivers\color klasörüne kopyalayın.
  • Mac OS'de, profilleri /Library/ColorSync/Profiles klasörüne veya /Users/[kullanıcıadı]/Library/ColorSync/Profiles klasörüne kopyalayın.

    Renk profillerini yükledikten sonra Adobe uygulamalarını yeniden başlattığınızdan emin olun.    Renk profili atama veya kaldırma (Photoshop)

  • Düzen > Profil Ata'yı seçin.
Bir seçenek belirleyip Tamam'ı tıklatın:
Bu Belgede Renk Yönetimi Uygulama
Varolan profili belgeden kaldırır. Bu seçeneği yalnızca belgede renk yönetimi olmamasını istediğinizden eminseniz seçin. Belgeden profili kaldırdıktan sonra, renklerin görünümü uygulamanın çalışma alanı profilleri tarafından belirlenir.
Çalışma [renk modeli: çalışma alanı]
Çalışma alanı profilini belgeye atar.
Profil
Farklı bir profil seçmenizi sağlar. Uygulama, renkleri profil uzayına dönüştürmeden yeni profili belgeye atar. Bu, monitörünüzde görüntülenen renklerin görünümünü önemli ölçüde değiştirebilir.